11 Eylül 2012 Salı

29. ve 30 Hafta :)

Zaman takip edilemez bir şekilde hızlı geçiyor ve ben haftaları koşar adımalarla deviriyorum. sanki daha dün 28. haftamı yazmış gibiyim:) oysaki üzerinden 2 hafta geçmiş.

29. haftam tatil dönüşüne denk geldiği için bir rehavet içinde geçti. Sanki ben buaralara ait değilim ve tekrar Bodrum' a gideceğim gibi :) 

29. hafta kızımızı görmeye de gittik. Gene kıpır kıpırdı, bu sefer hiç boz vermedi. Güzel bir resmini alamadık.

    Tatilde diyetimi tam uygulayamadığım için 700 gr almıştım. Plan da 500 gr mı geçmek yoktu. Hal böyle olunca diyetime  % 100 uymam gerektiği konusunda  sert bir uyarı aldım. 700 gr ın tümünü bebek almış ve haftasına görede biraz iriymiş, böyle giderse 38 hafta bitiminde alırız dedi sevgili doktorum. Hele de "şekerden gol yemeyelim, aman dikkat. Bir tadına bakmaktan  bir şey olmaz sakın deme" ve "3 öğün kendi şekerini ölçeceksin2 diyince  tüm hafta sonun ağlayarak ve tatilde yediklerimin pişmanlığı ile geçti.

   Bir de şekerin kalıcı olma ihtimalini unutmamamı ve çok dikkatli olmamı söyledi. Doktorum Melih Bey aslında çok rahat bir insandır. Rahat biri beni bukadar uyardığına göre sanırım çalan tehlike çanlarını ciddiye almam gerekiyor ve öyle de yapıyorum. Şuan diyet programının dışına çıkmıyorum. Saat aralıklarını birebir uyuyorum. Açlık - tokluk şekerimi de saati saatine ölçüyorum. Ölçümlerim normal seyrinde gidiyor ama şunu söyleyebilirim ki AÇIMMM... Ben böyle açken onun iyi beslendiğini umuyorum.

  29. ve 30. haftam böyle su gibi geçti. İşe git eve gel derken kendimi saat 23.00 olmadan yatakta buluyorum.  Bu haftalarda kızımın hareketleri daha hissedilir oldu:) Her an içimde bir canlının olduğunu bilmek, hareketlerini hissetmek ve bir mucizeyi yaşıyor olmak büyüleyici bir durum:)

Allah isteyen her kadına bu mucizeyi tatdırsın...


3 yorum:

 1. iyi besleniyor annesi hiç merak etme,kilosu iyi doğacak merak etme,
  şekerli anne olarak hamileliğimde 6.5 kg almış,oğlum 4 kg olarak doğmuş bir anne olarak söylüyorum bunu:))

  YanıtlaSil
 2. Doğumla birlikte kilolarından gitmiş:) peki kaçıncı haftanda aldılar ufaklığı?

  YanıtlaSil
 3. aman doktoru iyi dinle, şekere dikkat.
  bizde 31. haftadayız, doğumlar peş peşe :)

  YanıtlaSil